Organizator:

Convotherm i Klub Szefów Kuchni wspierają WOŚP

Podziel się

Przed nami już 31.edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29 stycznia po raz kolejny marka Welbilt będzie wspierać Fundację Klubu Szefów Kuchni w przygotowaniu wyjątkowych dań dla ponad 600 gości Jurka Owsiaka, którzy chcą wspierać ten szczytny i charytatywny cel.

 

W ramach Restauracji Mistrzów uznani Szefowie Kuchni będą przygotowywać dania oraz produkty do słynnej zupy w kotle o pojemności aż 5000 l. W tym wyjątkowym dniu serca Polaków biją jeszcze szybciej, dlatego Klub Szefów Kuchni pod wodzą cenionego Szefa Kuchni Jarka Walczyka po uroczystym zamieszaniu zupy w kotle rozdaje uczestnikom pożywnie rozgrzewające danie.

 

Klub Szefów Kuchni postawił na wsparcie pieca konwekcyjno-parowego Convotherm. Dzięki możliwości gotowania i pieczenia w tym samym czasie wielu potraw z zachowaniem wartości smakowej - urządzenie jest najlepszym wyborem na tak duże wydarzenie.

 

Przede wszystkim cenię sobie intuicyjną, niezwykle prostą obsługę. W obecnych czasach trzeba też zwrócić uwagę na znakomitą wydajność przy niskim poborze prądu i wody, a także możliwość przygotowywania kilku potraw jednocześnie z gwarancją, że nie będą się przenikać zapachami i aromatami. Podoba mi się też szeroki wybór modeli: od mini po wielopółkowe.  Piece Convotherm poleciłem wielu osobom. Wskazuję na ich wybór każdemu profesjonaliście i osobom, którym zależy na niezawodności, oszczędnościach. - podkreślił Jarosław Walczyk.

 

Przygotowanie rozgrzewającej zupy dla tak dużej ilości gości będzie możliwe dzięki, m.in. funkcji TrayTrimer (jednoczesne zarządzenie czasem pieczenia na różnych tacach), funkcji wstępnego nagrzewania, czy 3-stopniowej funkcji pieczenia.

 

W poprzednich latach prawdziwym hitem była zupa pomidorowa z warzywami oraz wołowiną. Do jej ugotowania wykorzystano, m.in. 430 kg mięsa, 500 kg warzyw i mnóstwo przypraw.

 

Szefowie Kuchni z Fundacji oraz marka Welbilt od kilku lat z ogromną chęcią i pasją biorą udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i cieszą się, że mogą zrobić coś dobrego prosto z serca. Przygotowanie tak dużej ilości jedzenia dla uczestników nie jest łatwym zadaniem, ale takie wyzwania lubią najbardziej. Pomimo mroźnych i chłodnych warunków atmosferycznych, setek kilometrów do pokonania - Welbilt i Szefowie Kuchni po raz kolejny zagrają kulinarnie dla WOŚP. To doskonała okazja, aby pokazać innym, że dzielenie się dobrem jest naprawdę szlachetne i potrzebne w tak trudnych czasach. Ta bezinteresowna pomoc spotyka się z najlepszą nagrodą - najpiękniejszymi uśmiechami, dobrym słowem i pełnymi skarbonkami WOŚP na charytatywny cel.