Organizator:

Dlaczego tuszka z królika jest taka pyszna?

Podziel się

Jednym z produktów obowiązkowych podczas 21. edycji finału Kulinarnego Pucharu Polski będzie tuszka królika. Marka HoReCa Las-Kalisz na potrzeby treningów oraz rywalizacji konkursowej dostarczy swój produkt premium. Co świadczy o jego wyjątkowości?

Dietetyczne, delikatne, lekkostrawne, a to tego wyśmienite w smaku mięso. Uczestnicy finału Kulinarnego Pucharu Polski będą mieli niełatwe, ale i przyjemne zadanie. Tuszka z królika będzie jednym ze składników obowiązkowych. Czym charakteryzuje się tuszka królika?

Dobrostan. Tuszki pochodzą z ferm hodowlanych o podwyższonym dobrostanie zwierząt, obejmującym m.in. kojce o powiększonej powierzchni funkcjonowania. Przestrzeń i swoboda przemieszczania się hodowanych zwierząt podnosi walory ich mięsa.

Lokalne pochodzenie. Fermy hodowlane w ponad 75% są zlokalizowane w Wielkopolsce, w promieniu 30 km od zakładu przetwórczego. Przekłada się to na redukcję czasu transportu zwierząt i minimalizację czynników stresogennych, zmniejszony ślad węglowy, a także wspieranie lokalnego rynku.

Selekcja. Do hodowli przeznacza się wyselekcjonowane rasy hybrydowe o ujednoliconych cechach, w tym masie tuszki i wydajności rzeźnej.

Kontrola. Fermy hodowlane podlegają stałemu monitoringowi przez wykwalifikowany personel oraz służby weterynaryjne. Tuszki przeznaczone do handlu podlegają obligatoryjnemu badaniu detektorem metali.

Praca ręczna. Większość procesów przetwórczych wykonuje się ręcznie, co stanowi gwarancję najlepszej jakości produktu końcowego!

Przypomnijmy,  że partner KPP, czyli Marka HoReCa Las-Kalisz, przygotował specjalną ofertę dla finalistów. W trakcie przygotowań do rywalizacji (która odbędzie się 27 i 28 września, podczas targów POLAGRA), otrzymają: dwie porcje tuszy z królika oraz 50% rabatu na zakup kolejnych.

 

Chcesz zostać partnerem KPP? Masz pytania? Skontaktuj się!

Sylwia Rogowicz
Sylwia Rogowicz