Organizator:

Duet, który „stawia na jakość i innowacyjność”

Podziel się

Jakub Żymelski i Bartosz Zajdel to kolejny zespół, który wystąpi podczas Finału Kulinarnego Pucharu Polski 2023! Zgrany duet to podstawa, a jak dołożyć do tego tak wysokie kompetencje kulinarne – sukces staje się coraz bardziej realny.

Jakub Żymelski od dziecka zakochany jest w gotowaniu. Ukończył szkołę średnią w Lesznie z dyplomem technika organizacji usług gastronomicznych z wyróżnieniem . Pierwsze kroki w branży zdobywał w lokalnych restauracjach. Chęć zdobywania doświadczenia pokierowała go do stolicy gdzie miał okazje doskonalić swoje umiejętności pod okiem wybitnych szefów kuchni takich jak: Kurt Scheller, Sebastian Olma czy Paweł Kibart.

Podróżując po Polsce czynnie uczestniczył w wielu kolacjach degustacyjnych między innymi w Kinie Kulinarnym na Festiwalu Transatlantyk w Łodzi oraz w organizacji restauracji dla artystów na Festiwalu Open’er w Gdyni. Gotował dla wielu wybitnych postaci polityki oraz show biznesu m.in. Lech Wałęsa, Bruno Mars, Depeche Mode. Od 2019 roku objął stanowisko zastępcy szefa kuchni, a w 2023 roku stanowisko szefa kuchni w Hotel & Restauracja Antonińska *** w Lesznie.

Samouk, ambitny i uparty. Gotuje według własnych przepisów. Miłośnik fine dining’u. Stawiający nacisk przede wszystkim na jakość i innowacyjność. Prywatnie kochający mąż i ojciec dwójki dzieci.


Bartosz Zajdel rozpoczynał swoją przygodę z gastronomią w firmie cateringowej. Jak sam mówi – tam nauczył się systematyki, dokładności, powtarzalności oraz jak najbardziej efektywnej pracy w kuchni.

Kolejne miejsce pracy było szansą stworzenia restauracji od zera. Bartosz Zajdel odbył również liczne szkolenia pod okiem m.in. Marka Kropielnickiego, Adam Chrząstowskiego czy Wojciecha Charapkiewicza.

Od 4 lat związany jest z Restauracją Loft w Gostyniu, gdzie po raz kolejny miał okazję tworzyć i rozwijać nowo otwarty lokal. We wszystkich daniach stara się łączyć tradycję z nowoczesnością skłaniając się ku kuchni polskiej i lokalnym, wielkopolskim recepturom.

Właśnie ten duet wpadnie w wir kulinarnych przygotowań, aby 27 i 28 września zaprezentuje najlepszą z możliwych wersji dań!