Organizator:

Grzegorz Lis dołącza do jury

Podziel się

Kolejnym jurorem finału 22. edycji Kulinarnego Pucharu Polski został Grzegorz Lis, który w restauracji, której szefuje, gotował między innym dla prezydenta Polski.

Grzegorz Lis to kreator sztuki kulinarnej, przyjęty do elitarnej grupy Fundacji Klubu Szefów Kuchni w 2013 roku. Absolwent Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, swoją karierę kulinarną rozpoczął we Francji, pracując w hotelu ***Les Rochers pod okiem mistrza cukiernictwa Michaela Puthod.

Po powrocie do kraju kontynuował edukację, a następnie wyjechał do Wielkiej Brytanii. Pracował w restauracji Pour Hause jako pomocnik kucharza i awansował na chef de partie pod okiem Dana Clarke. Następnie był Sous Chef w Red Restaurant w Worthing.

W Polsce zdobywał doświadczenie w tworzeniu sushi w Sushi Sapporo w Poznaniu. Pracował także jako pastry Chef de partie w hotelach w Anglii, pomagając w rozwijaniu restauracji Mood i Patio w Poznaniu oraz Grand Beef w Biłgoraju. Prowadził szkolenia gastronomiczne w ramach projektu UE „Człowiek najlepsza inwestycja” oraz pokazy kulinarne na Europejskim Festiwalu Smaku w Lublinie.

W 2013 roku debiutował w programie TVP1 „Sąsiad na widelcu” i współpracował z firmami z branży gastronomicznej, w tym z RM Gastro (jednego z tegorocznych wystawców targów POLAGRA) jako doradca kulinarny. Od 2010 do 2015 roku pracował w Hotelu Sitarska w Biłgoraju jako szef kuchni i sushi master. Następnie wyjechał na wyspę Jersey, gdzie pracował w L'Horizon Beach Hotel & Spa oraz jako v-ce szef kuchni w Esseborne Manor Hotel Ltd. w Wielkiej Brytanii.

W latach 2016-2017 był Executive Chef w osadzie konnej Assanya k. Limanowej. W 2018 roku został głównym przewodniczącym Jury na Europejskim Festiwalu Dobrego Smaku w Łodzi, zdobył 1 miejsce w plebiscycie Mistrzowie Smaku Województwa Lubelskiego oraz został felietonistą miesięcznika Szef Kuchni, patrona branżowego targów POLAGRA.

Obecnie jest szefem kuchni i managerem w Hotelu i Restauracji Sitarska w Biłgoraju, gdzie serwował dania dla Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Jako 22. edycji KPP dołączy do grona pod przewodnictwem Iwony Niemczewskiej

Źródło: Fundacja Klub Szefów Kuchni