Organizator:

Jury 20. edycji Kulinarnego Pucharu Polski

Podziel się

W tegorocznej edycji Kulinarnego Pucharu Polski potrawy przyrządzone przez uczestników oceniać będą: Bartosz Peter, Daniel Ayton, Jakob H. Magnusson, Jarosław Uściński, Marcus Hallgren, Michał Doroszkiewicz oraz Paweł Salamon w roli przewodniczącego jury. Od strony technicznej będą się im przyglądać Iwona Niemczewska i Paweł Stawicki, natomiast w roli wsparcia technicznego zobaczymy Tomasza Zdrenke i Rafała Grzegorzka.

 Paweł Salamon
Przewodniczący Jury

Niemalże od początku swojej kariery zawodowej zdobywał laury na konkursach kulinarnych.
Zajął m.in. pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym „Owoce morza” w Bydgoszczy, drugie
w Mistrzostwach Polski z potraw z Dorsza w Gdyni. W 2002 r. wraz z reprezentacją Polski rywalizował podczas targów GASTE w Lipsku, gdzie zdobył brązowy medal w konkursie kulinarnym.

Czterokrotnie otrzymał prestiżowe wyróżnienie w międzynarodowym kulinarnym Żółtym przewodniku
Gault & Millau, dwukrotne uczestniczył w Goût de France.

Był również uczestnikiem Kulinarnego Pucharu Polski, w którym rok po roku stanął na podium.

 

 Bartosz Peter
Jury Degustacyjne

Odnosi liczne zwycięstwa kulinarne zarówno na arenie krajowej, jak i światowej.
Jest zwycięzcą m.in. Kulinarnego Pucharu Polski 2017 i 2018, zdobywcą srebrnego i brązowego medalu podczas Kulinarnego Pucharu Świata w Luxemburgu w roku 2018, czy reprezentantem polski podczas finałów Global Chef Chalenge w Abu Dhabi.

Dużą część swojego czasu poświęca na edukację młodych kucharzy. Obecnie razem z Poland National Culinary Team przygotowuje reprezentację Juniorów do startu w Kulinarnym Pucharze Świata 2022.

Jak sam mówi, poprzeczkę zawsze stawia wysoko i kieruje się przesłaniem
„Zawsze można coś poprawić, zacznij od siebie".

 

 Daniel Ayton
Jury Degustacyjne

Szef kuchni z ponad 30-letnim doświadczeniem, zdobywca wielu nagród kulinarnych, w tym Palmes Culinaires z Conseil Culinaire Francaise de Grande Bretagne za usługi gastronomiczne. Obecnie jest niezależnym szefem kuchni, konsultantem ds. żywności i asesorem w Chefbytes. Kieruje zespołem kulinarnym w podczas licznych wydarzeń i kolacji w Londynie i okolicach. Miał również okazję gotować dla królewskiej rodziny brytyjskiej.

Daniel jest fanem Polskiej kuchni i jak twierdzi, nie może się już doczekać kolejnych kulinarnych doświadczeń i potraw zrobionych przez zawodników Kulinarnego Pucharu Polski.

 

 

Jakob H. Magnússon
Jury Degustacyjne

Szef kuchni i właściciel restauracji z wieloletnim doświadczeniem. Jest Prezesem Stowarzyszenia Islandzkich Szefów Kuchni oraz jednym z właścicieli akademii Bocuse d´Or w Islandii.

Uczestniczył  również w pierwszym Global Chefs Challence w Australii. Ma bogate doświadczenie jurorskie
w konkursach kulinarnych. Miał okazję oceniać potrawy zawodników m.in. na Olimpiadach Kulinarnych IKA oraz Kulinarnym Pucharze Polski w 2017 roku.

 

Jarosław Uściński
Jury Degustacyjne

Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji. Obejmuje również stanowisko Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, jest również menadżerem Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych oraz wielbicielem i mistrzem BBQ.

Jako trener reprezentacji miał okazję poprowadzić swoją drużynę do wygrania tytułu Mistrza Świata za sos BBQ podczas mistrzostw Jack Daniels w USA. To był pierwszy raz w historii kiedy trofeum opuściło USA.

 

Marcus Hallgren
Jury Degustacyjne

Jako kucharz pracuje od 13 roku życia. Obecnie jest szefem kuchni, właścicielem restauracji i dyrektorem szkoły kulinarnej. Jest także członkiem zarządu Szwedzkiego Stowarzyszenia Kucharzy oraz przewodniczącym Komitetu Edukacji Worldchefs.

 

 Michał Doroszkiewicz
Jury Degustacyjne

Właściciel autorskiej pracowni oraz doradczej firmy w dziedzinie cukiernictwa.
Uczestniczył w licznych konkursach oraz mistrzostwach świata, w których zajął miejsce na podium.
Jest m.in. Mistrzem Świata i Polski Młodych Cukierników i wielokrotnym reprezentantem w Culinary World Cup, czy Coupe du Monde de la Patisserie.
Bywa jurorem w krajowych i międzynarodowych konkursach cukierniczych. Spełnia się również jako trener profesjonalistów, młodych cukierników oraz uczniów szkół cukierniczych na konkursy krajowe
i międzynarodowe.

 

 Iwona Niemczewska
Jury Techniczne

Szef kuchni i właściciel szczecińskiej restauracji.
Uzyskała najwyższy stopień Grand Diplome w Le Cordon Bleu oraz ukończyła wiele profesjonalnych szkoleń,
w tym szkolenie w Institute Paul Bocuse w Lyonie.
Jest także trenerem i sędzią kulinarnym oraz propagatorem dobrego jedzenia, wina i cydrów.

 

Paweł Stawicki
Jury Techniczne

Head Chef jednej z bydgoskich restauracji. Przez wiele lat prowadził restaurację, gdzie wraz z zespołem zdobywał liczne wyróżnienia.
Swoje doświadczenie zawodowe zbierał również pracując w restauracjach rekomendowanych przesz Micheliln. Jak mówi, jego dania to ukłon w stronę tradycji w modernistycznym wydaniu. Zawsze podkreśla jak ważna jest praca całego zespołu, aby każdego dnia wspólnymi siłami mogli przekuwać pasję w profesjonalizm,
a z kolei ten w wysoką jakość pracy serwowanych dań.

 

Tomasz Zdrenka
wsparcie Jury Technicznego 

Entuzjasta kuchni, który łączy pracę z pasją. Przez wiele lat zbierał doświadczenie u szefów kuchni na całym świecie. Uczestnik wielu konkursów kulinarnych, a regionalne smaki kuchni polskiej miał okazję promować, m.in. w Dubaju, Kijowie, czy Istambule.  

Preferuje nowoczesną kuchnię polską z akcentami francuskimi oraz śródziemnomorskimi.
Jest również zwolennikiem filozofii slow food, przez co bardzo ważne jest dla niego tworzenie potraw
z naturalnych składników, jak podkreśla, najlepiej od lokalnych dostawców.

 

 Rafał Grzegorzek
wsparcie Jury Technicznego

Zwycięzca jednej z poprzednich edycji Kulinarnego Pucharu Polski i finalista programu kulinarnego Top Chef. Obecnie spełnia się jako Szef Kuchni. Zdobył nominację w kategorii Młody Talent prestiżowego przewodnika Gault&Millau.

Jak o sobie mówi, inspirują go ludzie wytwarzający lokalne produkty, które może wykorzystać w swojej kuchni i podzielić się nimi ze swoimi gośćmi, a inspirację do tworzenia nowych połączeń i smaków czerpie z natury
i jej różnorodności.