Organizator:

Kolejny duet finalistów KPP 2024

Podziel się

Poznaliśmy kolejny duet finalistów tegorocznego Kulinarnego Pucharu Polski. W Poznaniu o laury powalczą Bartłomiej Pawlikowski i Marcin Klóska.

 

„Czas na Kulinarny Puchar Polski” – napisał na swoim profilu Marcin Klóska, który w duecie z Bartłomiejem Pawlikowskim z restauracji Stanica Łowiecka Kniejówka w Ownicach, wygrał konkurs nominowany do 22. edycji tego konkursu.  Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie – Memoriał Mariana Tarnawskiego, odbyły się w czwartek, 11 kwietnia w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Karola Libelta w Poznaniu.

Drugie miejsce zajęli Tomasz Soczumski i Dawid Stąpór z kieleckiej restauracji Żółty Słoń,  a trzecie Dawid Cieśliński i Dawid Wysocki z restauracji Lumiere w Baranowie.

O zwycięstwo i nominację walczyła szóstka duetów, która uzupełniali Krzysztof Grabowski i  Bartosz Otremba z Restauracji Leśna Perła w Rudzińcu, Marek Sobek i Adrian Kiełb z Restauracja Pergola w Łańcucie oraz Mariusz Wolski i Maryna Marchuk z Hotel Kozi Gród w Pomlewie.

Kolejne konkursy nominowane go 22. edycji KPP to Wielkopolski Kucharz Roku - Konkurs im. Rafała Jelewskiego (11 czerwca), Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej. Mięsne Specjały Polskiej Kuchni – Instytut Kulinarny Transgourmet.

fot. Restaurant Management