Organizator:

Kolejny duet finału Kulinarnego Pucharu Polski!

Podziel się

Tym razem na tapet bierzemy duet damsko-męski – czyli Przemysława Szwaka i Mariię Zakhidnę! Pracują razem na co dzień w Restauracji Retro w Obornikach Śląskich i nie inaczej będzie podczas finału Kulinarnego Pucharu Polski.

Przemysław Szwak jest absolwentem Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile. Swoje doświadczenie zdobywał w poznańskich restauracjach. Później już praktykę doskonalił w Londynie m.in. w Lowiczanka Restaurant Polish Centre Restaurant POSK, Bleeding Heart Restaurants i Sowa Restaurant gdzie był już Szefem Kuchni. Po powrocie do kraju pracował w jako szef kuchni Akademia Kuraszków, a obecnie jest szefem kuchni w Restauracja Retro Oborniki Śląskie oraz konsultantem gastronomicznym. Wiedzę i doświadczenie przekazuje podczas warsztatów kulinarnych oraz pokazów live cooking.

 

Brał udział w cyklu kolacji degustacyjnych Polskie Smaki organizowanych w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Jego żurek został doceniony podczas dolnośląskiego „Dziedzictwa Kulinarnego” w 2021 roku.
W ostatnim czasie zajął III miejsce w konkursie kulinarnym Wielkopolski Kucharz Roku – Konkurs im. Rafała Jelewskiego 2022, a także zajął I miejsce w konkursie kulinarnym ,,Czas na rybę". To właśnie ta wygrana była przepustką do finału Kulinarnego Pucharu Polski.

 

Mariia Zakhidna ukończyła Południowoukraiński Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. K. D. Ushinsky'ego. Swoje pierwsze kroki w gastronomii stawiała na polskim wybrzeżu, następnie trafiła do Restauracji Retro w Obornikach Śląskich.

To właśnie w restauracji Retro, pod okiem Szefa Kuchni – Przemysława Szwaka, dzięki ciężkiej pracy i determinacji rozwija swoją kulinarną pasję. Aktywnie uczestniczy w warsztatach oraz szkoleniach. Do swoich osiągnięć może dopisać organizację kolacji degustacyjnych oraz udział w V edycji Polskich Smaków.

Jesteście ciekawi jak zaprezentuje się duet i co zaserwuje podczas Kulinarnego Pucharu Polski? Finał już w ostatni tydzień września!