Organizator:

Konkursy nominowane do Kulinarnego Pucharu Polski 2023. Lista wciąż jest otwarta

Podziel się

Znamy większość konkursów, które otrzymały nominację do finału 21. edycji Kulinarnego Pucharu Polski. Lista nie jest jeszcze zamknięta.

Zdecydowana większość konkursów nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski, którego 21. finał odbędzie się 27-28 września 2023 r., podczas targów POLAGRA, to wydarzania dobrze znane szefom kuchni i kucharzom. Każde z nich ma już swoją renomę i markę, nierzadko wyrabianą przez lata.

Pierwszy z nich to „Czas na rybę”. Jego tegoroczna odsłona odbyła w Zamku w Niemodlinie. Nominację do finału wywalczyli Przemysław Szwak i Michał Just.

W piątek 28 października we wrocławskim hotelu Haston obędzie się Ogólnopolski Konkurs Kulinarny Rajd Mistrzów. Z kolei 17 listopada zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w Krakowie, w Mistrzostwach Polski w Dziczyźnie – Memoriale Mariana Tarnowskiego Horeca Gastrofood Kraków

Na rok 2023 zaplanowano (jak dotąd) cztery konkursy uprawniające do udziału w przyszłorocznym finale. Są to:

  • Wielkopolski Kucharz Roku,
  • Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność,
  • Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej,
  • Smaki Galicji.

To nie koniec. Te konkursy wyłonią siedem drużyn – finalistów Kulinarnego Pucharu Polski 2023. Nie znaczy to jednak, że lista jest zamknięta. Każdy organizator konkursu dla kucharzy może zgłosić kandydaturę konkursu. Tę ostatecznie wyłoni Rada Programowa.

Zgłoś konkurs nominowany