Organizator:

Kurt Scheller wśród jurorów Kulinarnego Pucharu Polski!

Podziel się

To postać, której trudno nie znać! Wybitny krytyk kulinarny, szwajcarski kucharz, założyciel Akademii kulinarnej, juror wielu konkursów kulinarnych.

 

Swoją karierę rozwijał w wielu krajach i cenionych restauracjach – a rozpoczął ją w Lucernie, kończąc szkołę gastronomiczną. Dalej pracował w hotelu Luzernhof w Szwajcarii. Kulinarne umiejętności rozwijał w wielu krajach, m.in.: w Ekwadorze, na Jamajce, w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Kuwejcie, Egipcie i Rosji.


W 1991 roku przyjechał do Polski i objął wtedy funkcję szefa kuchni hotelu Bristol w Warszawie. Z roczną przerwą na pobyt w Bahrajnie – mieszka w Polsce. W 2002 roku objął szefostwo kuchni hotelu Sheraton w Warszawie.

Wyróżniany był w wielu plebiscytach, a przed nazwiskiem dopisać mu można wiele tytułów. Między innymi został uznany Szefem Roku 1989 przez organizację kucharzy Toques Blanches, w której dwukrotnie wybrany był na szefa.

Serca Polaków zdobył jako dyrektor artystyczny programu kulinarnego Top Chef oraz jako gość specjalny w programie MasterChef. Wielokrotnie zasiadał w jury konkursów kulinarnych, a także uczył adeptów sztuki gastronomicznej. W 2002 roku otworzył Akademię sztuki kulinarnej Kurta Schellera.

Już 27 i 28 września pojawi się na Targach POLAGRA, aby wspólnie z jury oceniać dania finalistów w konkursie Kulinarny Puchar Polski.

Fot. https://schelleracademy.pl/pl/kurt-scheller/bio/