Organizator:

Marzenia odłożone w czasie, ale co się odwlecze...

Podziel się

Pierwsze nauki gastronomiczne pobierali w tej samej szkole. Obecnie pracują razem tworząc bardzo zgrany zespół - Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro, kolejni uczestnicy Kulinarnego Pucharu Polski.

 Przygody Kamila z gastronomią mają swój początek w domu rodzinnym. To tam, jako dziecko, przyglądał się swoim rodzicom, którzy z pasją oddawali się przyrządzaniu smacznych potraw. Kamil obserwował ich i pomagał, a jego zamiłowanie do kulinariów rosło. Do dzisiaj pamięta smak potraw przyrządzonych przez rodziców, które jak sam mówi, „są nie do podrobienia”.

Zarażony już pasją do gastronomii rozpoczął naukę w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, a swoją pierwszą, jak to określa, „ciekawą pracę” podjął w Czarnym Kocie, która swego czasu była jedną z lepszych restauracji w Rzeszowie.

Kulinarne sukcesy i… niepowodzenia

Kamil Tłuczek dwukrotnie wygrał konkurs Mistrzostw Polski w Podawaniu Baraniny. Jest również podwójnym zwycięzcą konkursu kulinarnego Smaki Galicji. W 2018 r. stanął na podium w finale Kulinarnego Pucharu Polski, zajmując trzecie miejsce. Niestety w 2019 r. na tydzień przed finałem KPP złamał rękę, co wykluczyło go z walki o spełnienie tego marzenia. Jak jednak sam powiedział: „co się odwlecze...”.

Wraz z swoimi niezastąpionym zespołem kuchennym trzykrotnie wywalczyli tytuł najlepszej restauracji w Polsce w największym polskim festiwalu kulinarnym Restaurant Week Polska.

Kulinarne inspiracje

Swoje inspiracje kulinarne czerpie m.in. z kuchni francuskiej i włoskiej. Uwielbia łączyć tradycje z nowoczesnością. Tworząc swoje potrawy stawia przede wszystkim na jakość produktu, smak, aromat, różnorodność tekstur i estetykę. Uwielbia przygotowywać mięsa, w szczególności ceni sobie jagnięcinę, wołowinę oraz kaczkę. Jego idolami kuchennymi są Gordon Ramsay i Paul Bocuse - świetni i nietuzinkowi szefowie kuchni.

Największe kulinarne marzenie Kamila to wygranie Kulinarnego Pucharu Polski oraz Bocuse d’Or i stworzenie własnej restauracji, gdzieś na wsi pod miastem.

 

Piotr Kuzdro

W kuchni pracuje od około siedmiu lat, aktualnie jako zastępca szefa kuchni Kamila Tłuczka, w Grand Hotel Rzeszów. Wraz z nim dwukrotnie wygrał Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny. Dwa razy zwyciężyli również w konkursie Smaki Galicji, a w 2018 r. zajęli trzecie miejsce w Kulinarnym Pucharze Polski.

W kuchni lubi eksperymentować. Często wykorzystuje tradycyjne składniki w nowoczesnej odsłonie, a kreując dania zawsze stawia na jakość produktu i estetykę na talerzu. Jego idolem kuchennym jest Gordon Ramsay, znakomity szef kuchni, twórca wspaniałych dań.

Jego największym kulinarnym marzeniem jest wygranie Kulinarnego Pucharu Polski oraz zostanie szefem kuchni w restauracji, gdzie będzie tworzył dania na najwyższym poziomie.