Organizator:

Nowy konkurs na mapie KPP

Podziel się

Jeszcze w lipcu odbędzie się kolejny konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski. „Mięsne Specjały Polskiej Kuchni – Instytut Kulinarny Transgourmet” to nowe wydarzenie na mapie KPP.

Wydarzenie organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Transgourmet Foodservice i Selgros HoReCa odbędzie się w piątek, 14 lipca.

Pierwszy etap, czyli eliminacje do konkursu, polegał na opracowaniu autorskich receptur na danie główne oraz amuse bouche. Składnikami obowiązkowymi dania głównego były kurczak tusza bez podrobów oraz wątróbka z kurczaka. Z kolei amuse bouche musi zostać przygotowane bez resztek, czyli zgodnie z zasadą zero waste.

„Wierzymy w biznes naszych Klientów i w kreatywność oraz umiejętności młodych kucharzy. Konkurs, który organizujemy kolejny rok z rzędu, nie tylko kreuje nowe smaki, ale wzbudza  emocje i pozostawia po sobie piękne wspomnienia. Jesteśmy przekonani, że atrakcyjne nagrody, które przygotowaliśmy będą nie tylko zachętą do licznych zgłoszeń, ale też pozwolą wynieść umiejętności młodych adeptów sztuki kulinarnej na wyższy poziom – mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Transgourmet i Selgros.

Zwycięzcy otrzymają nie tylko 3000 zł, miesięczny staż w Instytucie Kulinarnym Transgourmet, ale także nominację do Kulinarnego Pucharu Polski.