Organizator:

Ostatni dzień na zgłoszenie do "Smaków Galicji w Dębowym Dworze"

Podziel się

Tylko do środy, 16 czerwca, można wysyłać zgłoszenia do Konkursu Kulinarnego „Smaki Galicji w Dębowym Dworze”, który odbędzie się w Rudzie Różanieckiej. Zwycięska drużyna wystartuje w finale Kulinarnego Pucharu Polski.

Konkurs Kulinarny „Smaki Galicji w Dębowym Dworze” odbędzie się we wtorek, 21 czerwca 2022 r. w Rudzie Różanieckiej. To drugi w tym roku konkurs nominowany do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2022. Zgłoszenia konkursowe do udziału w nim przyjmowane są do 16 czerwca.

Zakwalifikowane już ekipy kucharskie zobowiązane są do potwierdzenia swojego udziału w konkursie do piątku, 18 czerwca 2022 r. Brak tego potwierdzenia w wyznaczonym czasie skutkować będzie dyskwalifikacją i zastąpienie ekipy ekipą rezerwową.

W konkursie wystartuje sześć dwuosobowych zespołów kucharskich (szef + kucharz pomocniczy), wyłonionych w drodze eliminacji z nadesłanych zgłoszeń. Każda ze startujących ekip przygotuje sześć porcji zupy, sześć porcji dania głównego i sześć porcji deseru-koktajlu.

Obowiązkowymi produktami do przygotowania zupy będą: sum pospolity – europejski (tuszka), włoszczyzna. W przygotowaniu dania głównego zawodnicy muszą wykorzystać suma pospolitego – europejskiego, tradycyjnego polskiego masła. Do przygotowania koktajlu niezbędne będą: polskie owoce sezonowe oraz płynnego nośnika koktajlu, np. śmietany, jogurtu, maślanki, kefiru, sok owocowego. Koktajl może być także wzbogacony alkoholem.

Czas pracy każdej z ekip – od startu do chwili opuszczenia stanowiska – określono na 120 minut.

Regulamin i arkusz zgłoszeń dostępny jest na stronie OSSKiC.

fot. OSSKiC