Organizator:

Patron Kulinarnego Pucharu Polski i nie tylko

Podziel się

Ogólnopolski Cech Rzeźników – Wędliniarzy – Kucharzy objął patronatem targi Polagra, zaplanowane na 26–28 września 2022 r., a także kongres Polagra Export Meeting i konkurs Kulinarny Puchar Polski, które odbędą się w trakcie trwania targów.

Ta, działająca od 750 lat organizacja jest najstarszym cechem tej branży w Polsce i nieprzerwanie pozostaje wierna tradycji, od chwili gdy w 1257 roku w Poznaniu utworzono Bractwo Rzeźnickie.

Bractwo było pierwszą organizacją cechową w branży. Jednym z podstawowych zadań organizacji było kształcenie nowych adeptów rzemiosła, pilnowanie jakości mięsa i wędlin, uczestnictwo w życiu religijnym, akcjach humanitarnych i obronie miasta.

Obecnie, w codzienny działaniach, już jako Ogólnopolski Rzeźników – Wędliniarzy – Kucharzy, doradza przedsiębiorcom, szkoli rzemieślników, wydaje certyfikaty, promuje rzemiosło i edukuje społeczeństwo.

Jako organizacja z wielowiekową tradycją promuje też zasady zdrowego żywienia, dostosowanego do dzisiejszego sposobu życia. 

"Czujemy się mocno zobligowani do tego, by móc doradzać, opiniować, konsultować i szkolić. Rzetelność, sumienność, najwyższa jakość – oto wymagania, jakie stawia organizacja przed należącymi do Cechu. Jego członkiem może zostać każdy rzemieślnik związany ze sztuką wędliniarską i kucharską, który kieruje się w życiu zawodowym tymi wartościami" - czytamy na stronie.