Organizator:

Radość z codziennego gotowania

Podziel się

W mojej pracy najbardziej cenię możliwość czerpania radości z codziennego gotowania oraz eksperymentowania z nowymi połączeniami smakowymi – mówi Paweł Kubera, finalista tegorocznej edycji Kulinarnego Pucharu Polski.

Swoją przygodę z profesjonalnym gotowaniem zaczynał w poznańskich restauracjach „Adria” i „Kresowa”. Umiejętności szlifował w restauracji „Bażanciarnia” Magdy Gessler. Kolejnym ważnym punktem w jego karierze było szkolenie w 2007 r., które przeszedł w Instytucie Poul Bocuse w Lyonie oraz praca w „Mielżyński Wine Bar” i Restauracji Figa.

Kulinarne sukcesy

W 2010 roku objął funkcję szefa kuchni Hotelu Zieliński, od tego momentu zaczęła się jego przygoda z konkursami kulinarnymi, która trwa do dziś.

– Do największych sukcesów w tej kwestii zaliczam zajęcie drugiego miejsce w Primerba Cup 2011 r. oraz dwukrotne zwycięstwo w  Festiwalu Kuchni Greckiej, w latach  2013 i 2015, obrona tytułu w Kulinarnym Rajdzie Mistrzów we Wrocławiu 2015 i 2016 roku – mówi Paweł Kubera.

Cztery razy na podium

Na podium Kulinarnego Pucharu Polski stał czterokrotnie. Dwa razy zajmując drugie i dwukrotnie trzecie miejsca. W tym roku nominację otrzymał wygrywając konkurs Wielkopolski Kucharz Roku – konkurs  im. Rafała Jelewskiego.

– W mojej pracy najbardziej cenię możliwość czerpania radości z codziennego gotowania oraz eksperymentowania z nowymi połączeniami smakowymi i świetnymi produktami zarówno rodzinnego podwórka, jak i z całego świata – przekonuje tegoroczny finalista Kulinarnego Pucharu Polski.

Finał wydarzenia odbędzie  się 26 i 27 września podczas targów POLAGRA.

Chcesz zostać partnerem KPP? Masz pytania?

Sylwia Rogowicz
Sylwia Rogowicz