Organizator:

Spisali się na medal w Kulinarnym Pucharze Świata 2022!

Podziel się

Od 26 do 30 listopada drużyny z całego świata walczyły o zwycięstwo w Kulinarnym Pucharze Świata w Luksemburgu. Przedstawiciele Polski mogą już odetchnąć z ulgą po intensywnych zmaganiach konkursowych i świętować swoje zwycięstwo.

 

Culinary World Cup to jedno z najważniejszych wydarzeń kulinarnych na świecie. Zawody w Luksemburgu stanowią szereg konkurencji gastronomicznych, m.in. carving czy konkurencje dla cukierników. Podczas tegorocznej edycji Villeroy & Boch Culinary World Cup o tytuł mistrza Polacy walczyli w dwóch kategoriach – Narodowe Reprezentacje Juniorów oraz Gastronomia Społeczna i  Zespoły Wojskowe.

Przygotowania Juniorów Narodowej Kadry Polskich Kucharzy do Villeroy & Boch Culinary World Cup 2022 nie były łatwe. Zespół w ciągu 48 dni poświęcił na treningi 576 godzin. Ten wysiłek zdecydowanie się opłacił, ponieważ w Luksemburgu Juniorzy zdobyli dwa srebrne medale!

Zmagania finałowe Kadry Juniorów odbywały się w dwóch konkurencjach – Junior Chefs Table on Fire, gdzie reprezentanci zaproponowała nieco skomplikowane menu, którego walory smakowe i estetyczne oceniło dziesięcioosobowe jury. Natomiast druga część zmagań to Restaurant of Nations, która była symulacją restauracji  i zadaniem kadry było przygotowanie trzydaniowego menu dla 70 osób.   
Młodzi kucharze postawili sobie za zadanie promocję polskich, regionalnych smaków. Oczywiście w swoich daniach dodali nutkę polskości, jednak całość była przygotowana w nowoczesnej odsłonie.

Natomiast podczas Kulinarnego Pucharu Świata w Luksemburgu Reprezentacja Kucharzy Wojska Polskiego zaprezentowała szereg potraw m.in. żurek na maślance, z białą kiełbasą, jajkiem przepiórczym i chrzanowymi kluskami, gołąbki z kapusty faszerowane grochem i kapustą kiszoną, polędwiczkę wieprzową w chlebie z pesto, a także wegańskie pierogi z grzybami, soczewicą i warzywami. Wojskowi mistrzowie kuchni przygotowali również słodkie wypieki, jak na przykład sernik z sera koziego z oliwą z pestek dyni, sorbet z buraka, wiśni i imbiru, paloną bitą białą czekoladę. Drużyna reprezentująca Kucharzy Wojska Polskiego  zdobyła brązowy medal w swojej konkurencji!

Serdecznie gratulujemy zespołom i życzymy dalszych sukcesów kulinarnych!