Organizator:

„Szczęście jest w kuchni”

Podziel się

W swojej kuchni nie chodzą na skróty, a zapał do gotowania dzielą na co dzień w pracy – Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk kolejny raz zawalczą o Kulinarny Puchar Polski.

Tomasz Ziółkowski

Pochodzący z rodziny z gastronomicznymi tradycjami absolwent łódzkiego Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz francuskiego CFA Louis Prioux. Doświadczenie zawodowe zdobywał nie tylko w polskich, ale także francuskich i angielskich restauracjach, w tym Bibandum,  Bistrot du Breuil oraz Quale Restaurant. Ostatniego czasu wraz z Oliwierem Kowalczykiem prowadzili kuchnię łódzkiej Restauracji Autorskiej Powidok.

W swojej pracy nawiązuje do kuchni francuskiej i polskiej, które jak twierdzi, są najbliższe jego sercu. Jest również miłośnikiem dań z wołowiny, cielęciny i ryb. Jak mówi, w jego kuchni nie ma dróg na skróty, a w życiu zawodowym kieruje się mottem „Classique ou moderne, il n’y a qu’une seule cuisine… La Bonne.”, co znaczy „Klasyczna czy nowoczesna, jest tylko jedna kuchnia … Dobra”. Jest również uczestnikiem i laureatem licznych konkursów kulinarnych, a także zdobywcą prestiżowego tytułu Archimagirus 2020.

Tomasz jest fanem piłki nożnej,  a w sezonie zimowym szusuje na ośnieżonych górskich szczytach.

 

 

Oliwier Kowalczyk

Absolwent łódzkiego Technikum Gastronomicznego oraz francuskiej szkoły kulinarnej CFA Lo­uis Prioux w Bar-le-Duc. Pierwsze kulinarne szlify zdobywał we francuskiej restauracji Le 27 Gambetta w Nancy. Po powrocie do Polski był współwłaścicielem i szefem kuchni łódzkiej restauracji Cztery Ściany, gdzie serwował dania ze swojej autorskiej, sezonowej karty. Mottem przewodnim jego restauracji była sentencja Paula Bocuse, z którą Oliwier sam się utożsamia - „Le bonheur est dans la cuisine”, co znaczy „szczęście jest w kuchni”.

Oliwier swoją pasję do gotowania dzieli ze sportem. W wolnym czasie gra amatorsko w siatkówkę, co, jak sam mówi, pozwala mu zachować balans pomiędzy pracą, a życiem prywatnym.