Organizator:

W Wielkopolsce powalczą o finał Kulinarnego Pucharu Polski

Podziel się

Dokładnie 8 czerwca w Ostoi Chobienice, odbędzie się Konkurs im. Rafała Jelewskiego – Wielkopolski Kucharz Roku 2022. Jego zwycięzca wystartuje w finale Kulinarnego Pucharu Polski.

Trwa ustalanie ostatecznej listy konkursów nominowanych do 20. edycji Kulinarnego Pucharu Polski. Finał tego najważniejszego konkursu dla mistrzów kuchni w Polsce zostanie rozegrany we wrześniu 2022 r., podczas targów POLAGRA.

By się do niego dostać, należy wygrać jeden z konkursów nominowanych. Najbliższy zostanie rozegrany w środę, 8 czerwca. Mistrzowie kuchni będą rywalizować w Ostoi Chobienice niedaleko Zbąszynia w Konkursie im. Rafała Jelewskiego.

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja wyłoniła sześcioro pretendentów do tytułu Wielkopolskiego Kucharza Roku 2022 i występ w finale Kulinarnego Pucharu Polski zawalczą:

  • Dominik Świątecki (City Park Hotel&Residence Restauracja Cucina, Poznań),
  • Jakub Żymelski (Hotel & Restauracja Antonińska, Leszno),
  • Przemysław Szwak (Restauracja RETRO, Oborniki Śląskie,
  • Paweł Kubera (Restauracja Podanie, Poznań),
  • Bartosz Zajdel (Restauracja Loft, Gostyń),
  • Adam Lelewer (Ostoja Chobienice).

„Zawodników, którzy nie zakwalifikowali się do udziału w tegorocznej edycji konkursu zapraszamy serdecznie na wydarzenie w charakterze gości– obserwatorów i liczymy na to, że po roku treningów znów spróbują swoich sił w tej rywalizacji” – piszą organizatorzy konkursu im. Rafała Jelewskiego w Chobienicach.

Wstęp na konkurs jest wolny.